Gizlilik Sözleşmesi

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

www.villamnerede.com internet sitesinde yer alan villalardan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteri bu sözleşmede yer alan şartları kabul etmiş sayılır. Sözleşme şartlarından herhangi birine aykırı davranış Villamnerede.com rezervasyonu iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito ve kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedelinin tamamını talep etme hakkı verir.

Rezervasyon ve Ödeme

İnternet sitemizde yer alan villalarımıza sitemizde yer alan rezervasyon formu, telefon veya elektronik posta ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Bunun için villayı kiralamak istediğiniz tarihleri belirtip ulaşım ve ödeme bilgilerinin tarafımıza gönderilmesi yeterlidir. Ön rezervasyon yapıldıktan toplam ücretin %35’i kaparo olarak alınmaktadır. Tarafınıza bildirilen kapora tutarının 1 (bir) iş günü içinde havale, eft, kredi kartı ile ödenmesi durumunda villa adınıza rezerve edilir. Kaporanın alınmasından sonraki gün müşteriye kiralama onay belgesi gönderilir. Bu belgede toplam kiralama ücreti, kapora miktarı, villanın kiralandığı tarihler gibi bilgiler yer almaktadır.Kaporanın yatırılmaması durumunda Villamnerede.com müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme, aynı villayı başkasına rezerve etme hakkını saklı tutar.

Villa kiralama ücretinin kalanı kiralama sözleşmesi yapıldıktan ve villanın kontrolleri yapılıp villa müşteriye teslim edildiği zaman villa sahibine veya yetkilisine peşin olarak ödenir.

 

Villada yer alan eşyaların hasar görme ve kaybolma ihtimaline karşı villanın ilk teslim anında peşin olarak alınan hasar depozitosu villadan ayrılırken herhangi bir hasar ve kayıp olmaması durumunda iade edilir.

Villaya Giriş ve Çıkış

VİLLA  KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

www.villamnerede.com

internet sitesinde yer alan villalardan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteri bu sözleşmede yer alan şartları kabul etmiş sayılır. Sözleşme şartlarından herhangi birine aykırı davranış Villamnerede.com rezervasyonu iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito ve kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedelinin tamamını talep etme hakkı verir.

 

Rezervasyon ve Ödeme

İnternet sitemizde yer alan villalarımıza sitemizde yer alan rezervasyonformu, telefon veya elektronik posta ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Bunun için villayı kiralamak istediğiniz tarihleri belirtip ulaşım ve ödeme bilgilerinin tarafımıza gönderilmesi yeterlidir. Ön rezervasyon yapıldıktan toplam ücretin %35’i kaparo olarak alınmaktadır. Tarafınıza bildirilen kapora tutarının 1 (bir) iş günü içinde havale, eft, kredi kartı ile ödenmesi durumunda villa adınıza rezerve edilir. Kaporanın alınmasından sonraki gün müşteriye kiralama onay belgesi gönderilir. Bu belgede toplam kiralama ücreti, kapora miktarı, villanın kiralandığı tarihler gibi bilgiler yer almaktadır.Kaporanın yatırılmaması durumunda Villamnerede.com müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme, aynı villayı başkasına rezerve etme hakkını saklı tutar.

 

Villa kiralama ücretinin kalanı kiralama sözleşmesi yapıldıktan ve villanın kontrolleri yapılıp villa müşteriye teslim edildiği zaman villa sahibine veya yetkilisine peşin olarak ödenir.

 

Villada yer alan eşyaların hasar görme ve kaybolma ihtimaline karşı villanın ilk teslim anında peşin olarak alınan hasar depozitosu villadan ayrılırken herhangi bir hasar ve kayıp olmaması durumunda iade edilir.

 

Villaya Giriş ve Çıkış

Villaya giriş saati en erken 16.00’dır. Bu saatten önce gelinmesi durumunda oluşabilecek sorunlardan Villamnerede.com sorumlu tutulamaz. Temizliğin erken bitmesi veya bir önceki müşterinin villadan erken ayrılması gibi durumlarda villa sahibi villaya 16.00’dan önce giriş yapılması konusunda esneklik gösterebilir. Villadan ayrılış saati en geç sabah 10.00’dur. Hem villa sahibinin hem sonraki müşterinin mağdur olmaması için bu saatlere azami dikkat edilmesi gerekmektedir. Müşterinin kendi isteği ile erken çıkış yapılması durumunda www.villamnerede.com 24 saat önceden bilgi verilmesi zaruridir, ancak bu durumda konaklama ücreti iadesi yapılmayacaktır.

 

Villanın teslim edilme günlerinde villa sahipleri ayrıca temizlikte yaptığından yoğunluk nedeni ile villada hasar ve kayıp kontrolü yapılmadan villadan çıkış yapılması durumunda depozito müşterinin banka hesabına gönderilebilecektir.

Villa Kapasitesi

Villalarımıza internet sitemizde belirtilen kapasitenin üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Belirtilen sayıya bebek ve çocuklar dâhildir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri villada konaklayacak kişi sayısında artış yapmak isterse www.villamnerede.com müracaat edilecek ve villanın durumuna www.villamnerede.com onay vermesine göre bu değişiklik onaylanabilecektir. Bu durumda müşteriden ilave ücret talep edilebilir.

 

Villanın kiralanması aşamalarının tümü müşterinin beyanı doğrultusunda yapıldığından müşteri doğru ve eksiksiz bilgi vermekle yükümlü olmanın yanı sıra yanlış bilgi verme neticesinde doğabilecek tüm işlemlerden sorumludur.

 

Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirler dışında villaya kesinlikle misafir kabul edilmemektedir. Aksi takdirde www.villamnerede.com misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama süresi bitmeden villanın tamamen boşaltılmasını isteme, ilave ücret talep etme hakkını saklı tutar.

 

Villa Temizliği ve İlave Giderler

 

Havuz ve bahçe bakımı sabah erken saatlerde yapılmakta olup havuzda yaşanabilecek herhangi bir teknik arıza villamnerede.com tarafından giderilecektir. Villanın havuz, bahçe ve diğer demirbaşların periyodik bakımının aksamadan yapılabilmesi için görevli personelin villaya girişine müsaade edilmelidir.

 

Aksi belirtilmedikçe villanın elektrik, su, gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı gibi giderler fiyatlara dâhildir. İnternet sitemizde her villada havuz aydınlatması, klima ve internet bağlantısı olmayabileceğinden villayı kiralamadan önce aradığınız özelliklerin villada olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz.

 

Evcil Hayvan/Sigara

 

Aksi internet sitemizde belirtilmediği sürece villaya evcil hayvan getirilmesi yasaktır. Aksi taktirde www.villamnerede.com kiralama sözleşmesini tek taraflı feshetme ve herhangi bir geri ödeme yapmaksızın müşteriyi evden çıkarma hakkını saklı tutar.

 

Villaların kapalı alanlarında sigara içmek yasaktır.

 

Fiyatlar

Villa kiralama bedelleri günlük/haftalık ve aylık olup, kapora bedeli banka hesaplarımıza havale, EFT ve kredi kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

Rezervasyon, Ödeme, İade ve İptal Şartları

Ön ödemenin yapıldığı tarihten villa giriş tarihine 30 gün kalıncaya kadar yapılan rezervasyon iptallerinde; yapılan villa kiralama ön ödeme tutarı (villa sahibine ödendiği için) iade edilmez. www.villamnerede.com'a yazılı olarak bildirilmeyen rezervasyon iptal bildirimleri geçerli olmayacaktır.

 

Rezervasyonun iptal edilmesi durumunda www.villamnerede.com yapmış olduğu masrafların karşılanması amacıyla sözleşmede belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinde belirli yüzdelerini alacaktır.

 

Şöyle ki:

 

a) Rezervasyon için alınan kaparo iade edilmez.

 

Müşteri

 

b) Rezervasyondan önceki 30. güne kadar yapılan iptal işlemlerinde toplam kiralama bedelinin %35’unu,

 

e) Rezervasyondan önceki 30.gün ile rezervasyon başlangıcı olan günler arası yapılan iptal işlemelerinde ve müşterinin gelmediği durumlarda kiralama bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

 

Ücretin iadesi sebebiyle yapılacak olan masraflar iade edilecek bedel içinden kesilir.

 

(Rezervasyonun iptal edilmesi durumunda villanın çok kısa sürede aynı tarihler arasında tekrar kiraya verilebilmesi mümkün olmaması sebebiyle villa sahiplerinin korunması amacıyla bu yönteme başvurulmuştur.)

 

Rezervasyonun herhangi bir sebeple villamnerede.com tarafından iptal edilmesi durumunda durum en kısa sürede müşteriye bildirilir. Müşteri portföyümüzde bulunan ve kendisine önerilen eşdeğer villayı kabul etmemesi ve mücbir sebeplere girmeyen durumlarda alınan para müşteriye iade edilir.

 

  Sitemizde; rezervasyon tarihine 30 gün kala kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gerektiği belirtilen villalarda kiralama bedelinin tamamı müşteriden tahsil edilir ve rezervasyon iptali durumlarında hiçbir ücret iade edilmez.

 

Müşterinin kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda www.villamnerde.com söz konusu rezervasyonu iptal etme, ödenmiş ücreti iade etmeme, aynı villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri sadece e-posta veya iadeli taahhütlü posta ile yapılabilir. Sözlü iptal mümkün değildir. İptal işlemi yazılar www.villamnerede.com ulaştığı anda geçerlidir.

 

Herhangi bir rezervasyon iptal durumunda para iadesi süreci 15 gün sürebilmektedir. En geç 15 iş günü içerisinde müşterinin paylaştığı banka hesabına iadesi gerçekleştirilir.

Rezervasyon Tarih Değişikliği

 

Sadece aynı villa için rezervasyon tarihi değişikliği yapılabilmekle birlikte daha önce yapılan rezervasyon tarihinin başlangıcına 30 günden az bir süre kalmışsa rezervasyon değişikliği yapılamamaktadır.

 

Hasar Depozitosu

 

Depozito tutarı villaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu tutar villaya girişte müşteriden nakit olarak alınır, villadan ayrılırken yapılan kontrollerde villada herhangi bir hasar ve kayıp yoksa iade edilir. Müşterinin villadan erken ayrılması ve yoğunluk sebebiyle villanın kontrol edilememesi durumlarında alınan bedel villa kontrol edildikten sonra müşterinin hesabına gönderilecektir. Depozitonun villada oluşan hasarı  karşılamaması durumunda yasal yollara başvurulacaktır.

 

Sorumluluk ve Garanti

www.villamnerede.com zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan, kaza, hastalık, yangın, hırsızlık, ölüm, boğulma, gezi ,alışveriş, yiyecek, eğlence, ulaşım, seyahat ve rehberlik hizmeti gibi hizmetlerde yaşanabilecek aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

 

  Fatura ve Vergi

 

www.villamnerede.com internet sitesinde yer alan villaların hiçbirin anılan sitenin malı değildir. Villa sahipleri üçüncü kişilerdir. www.villamnerede.com  bu villaların müşterilere ulaşmasını sağlayan, aracılık sağlayan bir internet portalı olması sebebiyle sadece aracılık (komisyon) faturası keser. Villa sahiplerinin elde ettiği kazanç, keseceği fatura, beyan edeceği ve ödeyeceği vergiler www.villamnerede.com 'un sorumluluğunda değildir.

 

  Müşterinin Sorumlulukları

 

Müşteriler kendilerine sağlam ve çalışır durumda teslim edilen villadaki tüm taşınır ve taşınmaz eşyaları temiz ve sorumluluk bilinciyle kullanmakla, villadan ayrılırken tüm mutfak eşyalarını temiz,  bulaşıkları yıkanmış ve çöpleri atılmış olarak bırakmakla yükümlüdür. Villanın makul ölçüler dışında kirli bırakılması durumunda temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edilecektir.

 

Villada ve içindeki cihazlarda bir hasar oluşması durumunda www.villamnerede.com durumdan haberdar edilecek, kaybedilen veya hasar verilen eşyanın bedeli karşılıyorsa depozitodan, karşılamıyorsa müşteriden nakit olarak alınacaktır.

 

Müşteri ve misafirleri tatili süresince gürültü ve taşkınlık yapma, yüksek sesle müzik dinleme gibi çevreyi rahatsız edecek ve konusu suç teşkil eden davranışlardan uzak duracaktır. Bu gibi durumlarda www.villamnerede.com herhangi bir şikayet gelmesi durumunda www.villamnerede.com rezervasyon süresi dolmadan müşteriden villayı terk etmesini isteme hakkını saklı tutar.

 

www.villamnerede.com; muhafazakar ve havuzu korunaklı olarak tabir edilen villalara ve havuzlara etraflı korunaklı olsalar bile dışarıdan görünmezlik garantisi vermez. Bu villalarda müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlayacaklardır. Aksi durumda www.villamnerede.com sorumluluk kabul etmez.

 

  Müşterinin www.villamnerede.com üzerinde düzenlenmiş olan “ Villa Kiralama Sözleşmesini” imzalamaması durumunda müşteriye villada konaklama izni verilmeyecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacak, ayrıca www.villamnerede.com'a kiralama ücretinin tamamını talep etme hakkı doğacaktır.

 

Mücbir Sebep

 

Savaş, villa bölgesinde yaşanabilecek deprem, salgın hastalık, yangın ve sel felaketi gibi mücbir sebep durumlarında www.villamnerede.com ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden kira sözleşmesini karşılıklı olarak feshedebilirler.

 

Güvenlik ve Gizlilik Politikası

 

www.villamnerede.com müterilerinin ad,soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi gibi bilgilerini sadece kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak dışında kullanmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. Bu bilgilerin üçüncü kişilere ifşasını önlemek amacıyla gerekli tedbirleri alacaktır.

 

Alınan tüm önlemlere karşın www.villamnerede.com adresine yapılan siber saldırılar sonucu gizli bilgilerin zarar görmesi ve üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda www.villamnerede.com'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Son Hükümler

1) Müşterinin villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Villaya ulaşan yolların bozuk, virajlı, toprak ve stabilize olması, müşterinin aracının bu tip yollar için yetersiz olması ve bunlardan dolayı oluşabilecek aza, aracın bozulması veya yetersiz kalması gibi olumsuzluklardan www.villamnerede.com sorumlu tutulamaz.

 

2) www.villamnerede.com internet sitesinde belirtilen villanın konumu, yaklaşık konum olup az da olsa yanılma payı bulunabilir. Kiralanan villanın coğrafi konumundan doğabilecek olumsuzluklar ve memnuniyetsizlikten www.villamnerede.com sorumlu değildir.

 

3) Villanın inşaatında ve dekorasyonunda kullanılan ahşap, taş, plastik, beton malzemeler ile ağaç, bitki ve çiçek gibi nesnelerin müşterinin sağlığını olumsuz etkilemesinden www.villamnerede.com sorumlu değildir.

 

4)Villa detay sayfasında; villanın plaj, restoran ve market gibi çeşitli merkezlere olan uzaklığı yaklaşık olarak belirtilmiştir. www.villamnerede.com kapanan market ve restoranlardan sorumlu tutulamaz.

 

5) Havuz, salıncak, oyun aletleri gibi yerlerde yaşanabilecek kazalar ile böcek ısırması ve zehirlemesi gibi durumlardan www.villamnerede.com sorumlu değildir.

 

6) Müşterinin sebep olduğu kazalar ve olaylardan, elektrik ve gaz kaçağı sebebiyle oluşabilecek yangın ve zehirlenmelerden, ölümlerden, telefon, internet ve elektrik kesintilerinden www.villamnerede.com sorumlu değildir.

 

7) İnternet sitemizde bulunan villaların resimleri temsili olmayıp gerçeğinin aynısıdır. Villanın resimdekilerden farklı, büyük veya küçük görünmesi gibi sebeplerle rezervasyon iptali söz konusu değildir.

 

8) Cenaze, düğün, sağlık problemleri, kaza, izin iptali gibi sebeplerle rezervasyonun iptali söz konusu değildir.

 

  Görevli Mahkeme

 

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü anlaşmazlıklarda kaş Mahkemeleri yetkilidir.