Sıkça Sorulan Sorular

Neden Kiralık Villa Tercih Etmeliyiz?

Günümüzde kiralık villa seçiminin neden bu kadar hızlı bir şekilde artış gösterdiğini anlamanın en doğru yolu, tatil tercihlerinin nasıl değiştiğine bakmaktır. Daha önceki yıllarda eğlence, sosyalleşme ya da hoş vakit geçirmek olarak tanımlanan tatil keyfi, şimdilerde yerini başka kavramlara bıraktı. Günümüzde tatile çıkmak isteyen kişiler rutin halini almış ev, iş ve şehir kalabalığından uzaklaşmak ve dinlenmek istemektedir. Hal böyle olunca eskiden tam pansiyon otel tercihinde bulunan aileler ve arkadaş grupları şimdilerde kiralık villa tercihinde bulunmaktadır.

 

Kiralık villa Antalya ve çevresinde en çok tercih edilen konaklama türleri arasındadır. Ailesi ile hoş vakit geçirmek isteyen kalabalık aileler tarafından en çok tercih edilen konaklamaların başında villa kiralama gelmektedir. İşte, tatilseverlerin villa kiralama sebepleri:

 

1 – Kiralık Villa Ekonomiktir

Kalabalık ailelerin tercih ettiği kiralık villa tatil süresi uzadıkça çok daha ekonomik hale gelmektedir. Birden fazla otel odasına 10 günlük kiralama ücreti karşısında villa kiralama ücreti çok daha uygun fiyatlı olacaktır. Birden fazla ailenin bir arada kiralama yaptığı durumlarda ise aile başına düşen ücret çok daha fazla düşecektir.

 

2 – Konforludur

Kiralama sırasında her aile ya da arkadaş grubu, kişi sayısına uygun ev tipi tercih etmektedir. Seçeceğiniz her villa türü küçük ya da büyük olmasına bakılmaksızın konfor odaklı döşenmiştir. Böylece havuz, korunaklı bahçe ve ferah bir şekilde tasarlanmış odalar ile tatil yapmak sizin için hem çok dinlendirici hem de eğlenceli olacaktır.

 

3 – Güvenilir Tatil

Özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği kiralık villa konaklamalarında güvenilir ve dışarıdan izole bir tatil imkanı bulunmaktadır. Başbaşa kalmak isteyen yeni evliler için ideal bir tatil imkanı sağlayan villa kiralama hizmetinde yeni çiftlere özel ikramlıklar da sunulabilmektedir. Yüksek duvarlarla birbirinden ayrılan villalar birbirinden tamamen izole şekilde tasarlanmışlardır. Bu noktada kalabalık arkadaş grupları ile bir araya gelmek isteyen gruplar günlük kiralık villa tercihinde de bulunabilmektedirler.

 

4 – Evinde Hissettirir

Türkiye geneline bakıldığında Kaş kiralık villa ve Antalya kiralık villa sayılarının çok sayıda olmasının başlıca sebebi, bu hizmete, Antalya bölgesinde çok talep gelmesidir. Bunun başlıca sebeplerinden biri ise özellikle yurt dışından gelen turistlerin kendilerini evinde hissetmelerini sağlayacak konfor ve ev eşyasının bulunması yer almaktadır. Buzdolabı, televizyon, fırın, ocak, bahçede havuz ve barbekü gibi bir evin tatil sırasına ihtiyaç duyacağı her şey tek bir hizmet bedeli karşılığında kiralanmaktadır. Bu noktada kendini evinde hissetmek isteyen tatilciler kiralık villa tercihine sıcak bakmaktadır.

 

5 – Lüks Deneyimi

Ülkemizde tatil denildiğinde, akla gelen ilk özelliklerden biri de lüks olmasıdır. Günlük hayatta çok sıradan yaşayan kişiler, tatil için ayırdıkları bütçe ile en lüks tatili yapmak isterler. Bu noktada kiralık villada konaklamak, deneyimlenecek tatilin hem lüks hem de bir o kadar düşük maliyetli olmasını sağlar.

 

6 – Kalabalıktan Uzak

Villa tatili yapmanın en önemli özellği, kalabalıktan uzak ve yalnızca kendi seçtiğiniz insanlarla zaman geçirebiliyor olmanızdır. Kalabalık tatil planı yapan kişiler de otel tatili yerine villa tatilini tercih etmektedirler. Böylece havuzda rahatça yüzme imkanı sağlayabilir, havuz kenarında dilediğince zaman geçirebilir ya da bahçenizde istediğiniz saate kadar istediğiniz etkinlikleri yapabilirsiniz.

 

7 – Evcil Hayvanı Kabul Edilir

Kiralık villa tercihinde bulunan kişilerin büyük bir çoğunluğu yanında evcil hayvanını da getirmektedir. Çünkü hayatının büyük bir çoğunluğunu sahiplerinin yanında geçiren baız hayvanlar onlardan uzak durmak istemezler. Villa kiralayarak evcil hayvanınızı da rahatça tatil planınıza dahil edeblirsiniz.

 

Hangi Seyahat Türleri veya Planları İçin Kiralık Villa Tercih Edilmeli?

Son yıllarda genç yaşlı herkes tarafından tercih edilen kiralık villa konaklama türü ile tatiller çok daha huzurlu ve eğlenceli bir hal almıştır. Özellikle kalabalıktan kaçmak isteyen aile ve çiftlerin en sık tercih ettiği bu tatil türünde kişisellik ön plana çıkmaktadır. Son yıllarda villa kiralama firmalarına farklı amaçlarla villa tatili rezervasyonları yapılmaktadır. İşte, ufkunuzu genişletecek farklı türdeki villa kiralama nedenleri:

 

1 – Doğum Günü İçin Kiralık Villa Rezervasyonu

Günümüzde özellikle genç ve orta yaştaki kişiler son derece yaratıcı doğum günü partileri organize etmektedirler. Sosyal medya platformlarının her yaşa hitap ettiği son günlerde ise doğum günü için kiralık villa rezervasyonu sayılarında oldukça büyük artışlar tespit edilmektedir. Antalya Kaş ve Kalkan kiralık villa hizmetleri için günü birlik ya da sadece hafta sonu olmak üzere kısa süreli kiralık villa planı yapan kişiler, sadece en yakınlarını ve onların yakınlarını davet ettikleri doğum günü eğlenceleri düzenlemektedirler. Sadece Antalya’da değil İstanbul ve Ankara gibi sanayi kentlerinde de bu tür hizmetleri alan binlerce insan bulunmaktadır.

 

2 – Balayı İçin Kiralık Villada Tatil Rezervasyonu

Günümüzde birçok balayı çifti ilk tatilini korunaklı ve gözlerden uzak bir yerde yani kendilerine ait bir villada geçirmek istemektedir. Muhafazakar villada tatil keyfi süren genç çiftler, birlikte geçirdikleri ilk anları gözlerden uzak bir evde geçirmeyi tercih ederler. Villa tatili, yeni evli çiftlerine rahat bir şekilde havuz keyfi yapabilme, istedikleri saatlerde istedikleri yemekleri yiyebilme ve bahçesinde istedikleri şekilde zaman geçirebilme imkanı sağlamaktadır. Bu yönü ile çiftler tamamen özgür ve kendilerine özel bir tatil için villada tatil keyfini kaçırmamak için erken rezervasyon imkanı sunan firmalar ile görüşmektedir.

 

3 -  Kalabalık Aile Tatilleri İçin Rezervasyon

Villa firmalarına gelen rezervasyon taleplerinin büyük bir çoğunluğu da kalabalık aile tatilleri için yapılmaktadır. Birden fazla ailenin bir arada geçireceği tatil organizasyonlarında kiralik villada tatil imkanı hem çok rahat hem de çok ekonomik bir seçenktir. Bu imkandan faydalanmak isteyen yüzlerce kalabalık aile her yıl erken rezervasyon için villa kiralama firmalarına ulaşmaktadır. Farklı oda ve havuz sayılarına sahip villalar arasından kendilerine uygun boyuttakini seçen aileler mutlu ve huzurlu bir tatil için yer ayırmakta ve tatil gününü iple çekmektedir.

 

5 – Özel Günler İçin Villa Rezervasyonu

Listemizin son sırasında yer alan villa kiralama nedeni ise özel günlerdir. Evlilik yıldönümü, yılbaşı, bayram tatili ya da evlilik teklifi için villa kiralayan çiftler ve aileler olduğu gibi, kısa tatiller için villa kiralama hizmeti alan arkadaş grupları da bulunmaktadır. Özel gün grupları bazen 1 – 2 gün bazense günü birlik kiralama talebinde bulunmaktadır.

 

Villa kiralama işlemi yapan misafirler, kendilerine özel bir alanda, gözlerden uzak bir tatil organizasyonu yapma şansı yakalarken, istedikleri sosyal ortamlara da ister kendi araçları ile isterlerse villa çevresindeki ulaşım araçları ile katılabilmektedir.